Co robić gdy mieliśmy wypadek?

Niemalże znaczna większość porusza się każdego dnia po mieście. W związku z czym narażeni jesteśmy na zdarzające się wypadki. Niestety nie myśląc o tym codziennie, najczęściej nie wiemy jakie czynności powziąć po takich wydarzeniach i najczęściej ulegamy paraliżowi.

Prawie każdy z nas, a przynajmniej większość z nas nie będzie miała świadomości tego, co właśnie miało miejsce. Powodem takiego stanu najczęściej jest szok, który blokuje naszą świadomość. Zdarzają się przypadki, w których poszkodowani mimo złamań nóg docierali do domu i dopiero gdy schodziły z nich emocje oraz spadał poziom adrenaliny zaczynały odczuwać ból.

Jednak musimy potrafić zachowywać chłodną głowę i nawet w sytuacjach, w których nie do końca wiemy co robimy – powinniśmy zabezpieczyć przede wszystkim miejsce, w którym wydarzył się wypadek.

wypadek drogowy

Pozwoli to na to, żeby więcej osób nie zostało poszkodowanych i tym samym na powzięcie kolejnych kroków w celu niesienia pomocy poszkodowanym. Oczywiście powinniśmy odpowiednio dostosować swoje kroki i działania do zaistniałej sytuacji, jednak w każdym z przypadków najważniejsze jest zabezpieczenie miejsca wypadku.

Co zrobić gdy nie możemy dojść do porozumienia?

W każdym wypadku, w którym udział bierze więcej niż jedna strona, może dochodzić do licznych nieporozumień. Najczęściej nieporozumienia te wynikają z poczucia niewinności. Każdy uważa, że winę ponosi druga osoba i w konsekwencji nie widać cienia nadziei na porozumienie.

W takich sytuacjach bardzo przydatne są osoby trzecie – czyli świadkowie. Świadkowie zdarzeń są najczęstszymi osobami, które pomagają ustalić prawdziwą wersję wydarzeń. Sędzią w tym sporze jest zawsze policja, i to ją powinniśmy wezwać niezwłocznie po zdarzeniu.

Policjanci wysłuchując poszczególnych wersji wydarzeń ustalają prawdziwą wersję i orzekają „wyrok”.

Po kogo zadzwonić by odtransportować samochód?

Jak w każdym wypadku, w którym udział biorą samochody występują liczne obrażenia wśród osób ale przede wszystkim wśród pojazdów.

Firmy świadczące pomoc drogową posiadają autolawety, na których odholują samochód w bezpieczne miejsce lub do mechanika, który zajmie się naprawą.

holowanie auta

Najczęściej nie jesteśmy w stanie prowadzić pojazdu gdyż jest on w kiepskim stanie technicznym i potrzebna nam będzie specjalistyczna pomoc drogowa.

Takie firmy pomagają również w załatwianiu formalności, a niektóre oferuję również samochody zastępcze.