Jak uniknąć dodatkowych kosztów podczas wypożyczania samochodu?

Wiele osób myśli, że wynajęcie samochodu jest drogą usługą, która generuje mnóstwo dodatkowych kosztów. W dzisiejszych czasach możliwe jest wypożyczenie auta w naprawdę atrakcyjnych cenach – wystarczy po prostu wiedzieć, gdzie to zrobić. Oczywiście, małe pojazdy osobowe zawsze będą tańsze od samochodów dostawczych czy VANów, więc trzeba także brać pod uwagę wielkość pojazdu, który się wypożycza.

Jeżeli zastanawiasz się nad wypożyczeniem samochodu, to zapewne chcesz zrobić to jak najniższym kosztem. Jeżeli jednak znajdziesz gdzieś miejsce, gdzie tanio wynajmiesz auto, to musisz uważać na to, aby uniknąć dodatkowych kosztów. Na szczęście postaramy się ostrzec Cię przed tym, przez co możesz stracić pieniądze i na co powinieneś zwracać uwagę. Oto kilka rzeczy, na które musisz uważać.

Jak uniknąć dodatkowych kosztów?

Jak już zostało wspomniane, wynajęcie samochodu w dzisiejszych czasach wcale nie musi być aż tak kosztowne jak niektórzy sądzą. Trzeba jednak zawsze mieć na uwadze fakt, że mogą pojawić się jakieś dodatkowe opłaty. Przygotowaliśmy listę, która pomoże Ci uniknąć takich ukrytych opłat i sprawi, że pieniądze zostaną w Twojej kieszeni i będziesz mógł je wydać na inne przyjemności.

  1. Po pierwsze – zawsze czytaj regulamin wypożyczalni. Jest to czynność, którą zawsze powinieneś robić. Dzięki temu będziesz wiedział jakie zasady panują w danej firmie i za co będziesz musiał dodatkowo zapłacić.
  2. Zapoznaj się z limitem kilometrów – czasami w danej wypożyczalni funkcjonuje coś takiego, jak limit kilometrów, które możesz przejechać w wynajętym aucie. Każdy dodatkowy kilometr poza limitem będzie więc płatny, co przysporzy dodatkowych kosztów – a chyba tego nie chcesz!
  3. Sprawdź, czy nie ma opłat weekendowych. Czasami, jeżeli jedziesz gdzieś na cały tydzień lub na dłużej, możesz trafić na opłatę weekendową. Za wypożyczenie auta, które do Twojej dyspozycji będzie także w piątek, sobotę i niedzielę, możesz dodatkowo zapłacić. Czasami naprawdę lepiej jest poszukać opcji, gdzie naliczana jest opłata za dobę użytkowania, a nie za konkretne dni tygodnia.
  4. Pamiętaj też o tym, by oddać auto do wypożyczalni o wyznaczonej godzinie. W niektórych miejscach jest tak, że jeżeli nieco się spóźnisz, to do twojego rachunku zostanie doliczona opłata za kolejną dobę wypożyczenia, nawet jeżeli spóźniłeś się zaledwie kilkanaście minut.
  5. Najlepsze jednak co możesz zrobić, to korzystanie z usług wypożyczalni, które nie ukrywają cennika swoich usług i znajduje się on na ich stronie internetowej. Przykładem takiej wypożyczalni może być chociażby miejsce Tani Wynajem, które funkcjonuje na terenie Wrocławia. Na ich stronie można dowiedzieć się wszystkiego o kosztach związanych z wypożyczeniem u nich samochodu.kierowca

Czy warto wypożyczać samochód?

Jeżeli jesteś w danym miejscu po raz pierwszy, w celach turystycznych, bądź biznesowych, to zdecydowanie nie powinieneś tracić czasu na poruszanie się komunikacją miejską. Najlepszą alternatywą jest wypożyczenie samochodu. W ten sposób będziesz w stanie przemieszczać się szybciej po mieście, a co za tym idzie – zobaczyć i zrobić więcej.


Jeśli wybierasz się do Wrocławia i szukasz taniej wypożyczalni, koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy TANI-WYNAJEM.