Jak wyczyścić felgi samochodowe?

Przy zakupie nowego samochodu często nie możemy zdecydować się jaki rodzaj felg wybrać, żeby zyskać porządne, odporne na większe uszkodzenia felgi oraz, żeby zachować wizualną wartość. Istnieją spory na temat tego, który rodzaj felg jest lepszy. Rodzaj popularnych felg to felgi stalowe i aluminiowe. Felgi stalowe są znacznie korzystniejsze dla naszego portfela. Są również o wiele bardziej odporne na wszelaką formę najmniejszych chociażby zniszczeń. Felgi stalowe dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszym z nich jest felga normalna. Używana jest ona do samochodów praktycznie każdej klasy. Natomiast felga strukturalna, jako druga opcja – jest bardzo popularna. Felga strukturalna wyglądem bardzo przypomina felgę aluminiową. Jest ona jednym z najlepszych wyborów, ponieważ jest bardzo odporna na wszystkie rodzaje zniszczeń i w dodatku wygląda jak felga aluminiowa, co dodaje kołom ładniejszego wyglądu.

Rodzaje środków chemicznych i ich skuteczność

Aby dobrze wyczyścić nasze felgi, musimy dopasować odpowiedni detergent do rodzaju felg. Aby na długi czas ochronić felgi przed zabrudzeniem, należy je dość często woskować. Woskowanie sprawia, że brud trudniej się osadza na felgach, a przy myciu jest łatwiejszy do usunięcia. Trzeba wykorzystać specjalne płyny służące do czyszczenia felg – bardzo silne i żrące kwasy lub środki zasadowe. Im częściej myjemy nasze felgi, tym łatwiej za każdym razem jest nam je wyczyścić. Co do wyboru odpowiednich środków chemicznych – żeby lepiej zadbać o nasze felgi, należy zakupić preparaty zawierające wosk – sprawi to, że mycie felg będzie o wiele łatwiejsze i nie zabierze nam to dużo czasu. Środki chemiczne, które przypominają żel mogą być łatwiejsze w użyciu, ponieważ nie zaschną aż tak szybko na felgach. Środki, które nie zawierają kwasów i ich PH jest obojętne, są lepsze ale też droższe.

Na co trzeba zwrócić największą uwagę?

Po pierwsze na nasz rodzaj felg. Jeżeli mamy felgi nielakierowane musimy kupować specjalne i bardzo drogie preparaty do czyszczenia felg. Felgi mające wiele elementów są trudne do wyczyszczenia i nawoskowania, więc także trzeba używać specjalnych do nich preparatów. Należy odpowiednio dobierać środki chemiczne do danego rodzaju felg. Nie każdy bowiem środek poradzi sobie z konkretnym rodzajem felgi. Ważne jest również, by przy czyszczeniu felg zwrócić uwagę na rodzaj szczotek czy gąbek, którymi będziemy czyścić felgi. Zbyt twarde włosie na szczotce lub szorstka część gąbki może zarysować nasze felgi.

Czego należy unikać?

czyszczenie felg szczecin

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przede wszystkim musimy unikać nieodpowiednich preparatów czyszczących. Nie każdy bowiem poradzi sobie z brudem na danej feldze. Nie można również zapominać o regularnym woskowaniu felg, żeby ułatwić sobie pracę w czasie ich czyszczenia. Mycie felg nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności, więc powinniśmy bardzo uważnie skupić się na tym zadaniu. Staranny dobór chemikaliów, odpowiednia ilość wody i elementy czyszczące – odpowiednio dobrane gąbki, szczotki czy ściereczki – absolutnie nie uszkodzą naszych felg przy myciu.