Monitoring przy użyciu GPS

Coraz popularniejsze w transporcie drogowym staje się lokalizator GPS montowany do aut osobowych oraz ciężarowych. Ma on za zadanie ustalić położenie samochodu – nie tylko w przypadku kiedy został on skradziony. Okazuje się, że taką możliwość szybko wychwycili właściciele firm przewozowych i obecnie używają jej do analizy położenia auta co ma ogromne znaczenie podczas całego procesu logistycznego. Taki system służy po części do inwigilacji pracownika. Zarząd firmy chce mieć bowiem pewność, że wszystkie auta nie zbaczają z trasy.

gps
Zasada działania takiego urządzenia GPS jest bardzo prosta – opiera się ona o lokalizowanie pojazdu przez satelitę. Warto nadmienić, że jest to technologia dosyć nowa ale w bardzo szybko znajduje sobie nowych sprzymierzeńców. Dla większości firm to obecnie podstawa w planowaniu i organizowaniu tras przewozu. Dodatkowa ochrona przed kradzieżą również ma wpływ na popularność takiego rozwiązania.

Gdzie najlepiej zainstalować taki lokalizator GPS? Najkorzystniej jest skorzystać z usług doświadczonych firm, które nie tylko zapewnią montaż ale także wsparcie techniczne oraz krok po kroku wyjaśnią zasady użytkowania urządzenia. Jeśli prowadzisz więc własną firmę transportową a nie wprowadziłeś takie rozwiązania to dobrze się zastanów – może się bowiem okazać, że montaż takiego urządzenia ustrzeże Cię przez niepotrzebnymi wydatkami.