Podróżowanie wynajętym samochodem – co warto wiedzieć

Coraz popularniejszym trendem staje się wynajem samochodów – usługę taką oferuje większość większych miast, a często także sporo tych mniejszych. Ponadto jest to coś absolutnie oczywistego we wszelkich miejscowościach i kurortach turystycznych.

Wynajem samochodów się opłaca

Nie trzeba chyba zgadywać, dlaczego jest to trend rosnący. Podróżowanie własnym samochodem jest bardzo wygodne, ale czasem podróż do miejsca docelowego trwałaby zbyt długo – zwłaszcza jeśli podróżujemy za granicę. Oczywiście samolotem można dolecieć w odległe miejsce także w Polsce – szczególnie odkąd kolejne linie oferują tanie loty np. na trasie Wrocław – Warszawa, co kosztuje jedynie 9 czy 19 złotych a trwa ledwie 40 minut. To oszczędność i czasu, i pieniędzy, a obie te wartości raczej nie należą do takich, na których zaoszczędzeniu nam nie zależy.

Stąd wynajem samochodów staje się opcją chętnie wybieraną przez podróżujących – prywatnie czy też w sprawach służbowych. Na miejscu można wynająć wygodny samochód i już samodzielnie kontynuować podróż. Aby podróż ta przebiegała bez zakłóceń warto pamiętać o podstawowych kwestiach, wymaganych przez wypożyczalnie samochodów.wynajem samochodów Wrocław

Zasady wynajmu pojazdów

To bardzo ważne, aby przed zawarciem umowy wynajmu terminowego przeczytać regulamin danej wypożyczalni. Sprawdzić warunki umowy oraz obowiązki, do jakich zobowiązuje się wynajmujący. Regułą jest np. oddawanie samochodu zatankowanego do pełna, ale także odpowiedzialność za samochód i jego wyposażenie. Trzeba sprawdzić, jak można postąpić, wynajmując samochód, w razie awarii – zazwyczaj nie posiadamy upoważnienia do zlecenia napraw. Podobnie w przypadku, gdy przy wynajmie długoterminowym kończy się okres gwarancji pojazdu – a licznik dobiega limitu, po którym należy przeprowadzić przegląd – wynajmujący musi przekazać pojazd z powrotem do wypożyczalni. Trzeba ustalić, czy w razie potrzeby otrzyma samochód zastępczy, na pewno jednak za opóźnienia można spodziewać się kar finansowych lub obciążenia kosztami.

Aby bez problemu rozliczyć się po wynajmie pojazdu z wypożyczalnią , sprawdź także w regulaminie, co obejmuje ubezpieczenie OC – może się bowiem okazać, że w przypadku niektórych szkód wypożyczalnia samochodów nie pokryje kosztów napraw czy obsługi szkody ze swojego ubezpieczenia i kierowca będzie musiał sam pokryć te koszty. Istotna jest również tabela opłat za szkody, kradzież, kasację samochodu, za zgubienie kluczyków czy uszkodzenie wyposażenia – czasem opłaty są tak wysokie, że trzeba przyznać, strach wsiadać za kółko…

Polecana oferta: wynajem samochodów Wrocław