Jazda po torze – warunki, technika i koszty

Przejażdżki sportowymi samochodami potrafią zbudować adrenalinę i zawsze ekscytują. W polskich warunkach drogowych trudno jednak poruszać się bezpiecznie (i  zgodnie z prawem) wykorzystując w pełni potencjał prawdziwych aut sportowych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by w jeden z kultowych modeli muscle cars wsiąść na torze wyścigowym i przetestować swoje umiejętności oraz możliwości samochodu na trasie przygotowanej do szybkiej, dynamicznej jazdy. Jak przygotować się do jazdy po torze, ile to kosztuje i jakie auto najlepiej wybrać?

Czym najlepiej jeździć po torze?

Zależnie od oferty toru wyścigowego i umiejętności kierowcy, współcześnie na torach można wybrać spośród wielu kultowych modeli aut sportowych widywanych często jedynie na filmach wyścigowych. Modele takie jak Lamborghini Gallardo, Ferrari F430, Nissan GTR, Porsche 911 czy Audi R8 nie należą do najtańszych, a wiele z nich nie najlepiej sprawdzi się na polskich drogach. Tor to jednak zupełnie inne realia i jeśli chcesz przetestować prawdziwe możliwości tych sportowych cacek, wypad na przystosowany do ich dynamiki tor to najlepszy prezent, jaki możesz sobie podarować.

Ceny przejazdów na torze sportowym zależą w dużej mierze od wybranego auta, lokalizacji i daty rezerwacji terminu na torze. Wydając średnio powyżej 300 zł na voucher możesz zagwarantować sobie lub komuś bliskiemu wyjątkową dawkę emocji i sportowej zabawy, płacąc nie tylko za jazdę za kierownicą szybkiego auta ale też możliwość oglądania innych uczestników w akcji. Wiele torów realizuje wizyty całodniowe, podczas których poza przejażdżką można z bliska podziwiać wiele sportowych modeli kultowych, szybkich samochodów. Takiej okazji nie może przegapić żaden fan sportowej jazdy.

Technika jazdy po torze – jak się przygotować?

Na każdym torze wyścigowym przygotowanym do przejazdów autami sportowymi działają doświadczeni instruktorzy z tysiącami godzin spędzonymi za kierownicą szybkich, sportowych aut. Wykupując voucher na jazdę jedną z bestii prędkości nie trzeba być wcale doświadczonym kierowcą – w większości przypadków istnieje możliwość przejażdżki na fotelu pasażera i doświadczenia wyjątkowych prędkości i przyspieszenia auta bez stresu prowadzenia go po torze.

Ci, którzy są chętni i posiadają odpowiednie dokumenty mogą oczywiście usiąść za sterami wynajętego auta i samodzielnie poprowadzić je po torze. W przypadku takiej decyzji instruktor przypomina zawsze, by zachować ostrożność, pamiętać o zasadach bezpiecznej jazdy i nie starać się przy pierwszej jeździe pokonać rekordu okrążenia na torze.

Przejażdżka sportowym autem ma być dobrą zabawą i porządnym zastrzykiem adrenaliny, ale każdemu na torze zależy na bezpieczeństwie uczestników i trzeba brać to pod uwagę planując jazdę po torze.

porsche na torze

Porsche na torze – popularny prezent dla fanów ekstremalnych wrażeń.

Jak zarezerwować tor do jazdy autem sportowym?

Sprawdzenie oferty torów do jazdy w najbliższej okolicy oraz znalezienie tych oferujących przejażdżkę wymarzonym autem to najlepsze miejsce do startu – rezerwacja godziny na torze do jazdy nie wymaga wielu formalności, choć warto odpowiednio się do niej przygotować. Bez względu na to, czy wykupujesz tor dla siebie, czy kogoś bliskiego, upewnij się że będziecie mieć okazję do uwiecznienia przejazdu na filmie lub zdjęciach i że po przyjeździe na tor będziecie mogli faktycznie wsiąść za kółko samochodu – wygodny strój, komplet niezbędnych dokumentów i dobre humory to podstawa.

Przejażdżka kultowym, sportowym autem po torze wyścigowym to doskonały pomysł na prezent dla siebie lub kogoś, kto uwielbia przypływ adrenaliny i od zawsze marzy o uczestnictwie w wyścigu z prawdziwego zdarzenia. Choć wszystko odbywa się tu w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach, prędkość i radość z jazdy wyjątkowym samochodem sportowym nie równa się z niczym, czego możemy doświadczyć na co dzień na drogach czy nawet w sportach ekstremalnych!