Porównanie firm spedycyjnych z Katowic.

Przed nawiązaniem współpracy z daną firmą spedycyjną, warto się upewnić, że jej oferta nam odpowiada i dowiedzieć się, w jaki sposób działa. Dzięki temu przyszła współpraca układa się lepiej, w oparciu o wspólne wartości. Oto co warto wiedzieć na temat firmy Duda Transport oraz firmy Orange Logistics, których bazy znajdują się w Katowicach. Dowiedzą się Państwo podstawowych informacji i zapoznają z opiniami na temat obu firm.

 

Duda Transport

Podczas poszukiwania opinii, bądź nowej pracy zachęcamy do skorzystania z katalogu firm TSL – Opinia-spedycje.pl

Spedycja na Śląsku

Zarówno firma Duda Transport, jak i Orange Logistics mają swoje siedziby w Katowicach. Duda Transport zajmuje się transportem towarów zarówno w kraju, jak i za granicą i współpracuje z przedsiębiorstwami małymi i średnimi, lecz także z dużymi koncernami. Oprócz poszczególnych obszarów Polski, kierowcy Duda Transport dostarczają towar także do takich krajów jak Holandia, Niemcy czy Belgia, a także do Finlandii czy Estonii, a to tylko niektóre przykłady. Jeśli chodzi o przewożone ładunki, firma otwarta jest na różnego rodzaju towar, zaś głównie używa samochodów przewożących 24 tony. Duda Transport ulokowana w mieście Katowice przestrzega również norm emisji spalin i hałasu Euro4 i Euro5.

Jeśli chodzi o tabor, firma może pochwalić się samochodami do 3,5 dmc, ciągnikami siodłowymi z naczepami typu standard, mega, BDE oraz kontener. Posiada również ciągniki siodłowe z naczepami typu chłodnia i wywrotka oraz zestawy jumbo. Firma Duda Transport dba również w swoich samochodach o używanie paliw z niską zawartością siarki z uwagi na środowisko naturalne. Jeśli chodzi o opinie na temat firmy Duda Transport, liczne firmy współpracujące z nią chwalą sobie tę współpracę, która w wielu przypadkach trwa od dawna.

Orange Logistics

Firma spedycyjna z Katowic

Firma spedycyjna Orange Logistics, której siedzibą również są Katowice, zajmuje się spedycją na obszarze Polski, jak i zagranicą. Jej działalność dotyczy zarówno małych firm, jak i dużych korporacji. Firma nieustannie rozwija swoją działalność, co widać, między innymi w zwiększającej się liczbie zatrudnianych pracowników i przewoźników. Orange Logistics działa od lat i może pochwalić się ponad 120 000 klientów, którzy pozytywnie ocenili jej pracę. Firma oferuje swoim klientom możliwość monitorowania transportu dzięki nawigacji GPS, a jej tabor obejmuje aktualnie 80 samochodów dostawczych oraz 250 naczep. Jeśli chodzi o liczbę kierowców, aktualnie jest to 600 przewoźników pracujących w ramach kontraktu.

Orange Logistics oferuje przewóz każdego rodzaju ładunków – wyróżnia tu chłodnie, firanki, gabaryty i busy. Dzięki nieustannemu rozwojowi, firma jest otwarta na współpracę z firmami transportowymi. Orange Logistics może pochwalić się licznymi wyróżnieniami przyznawanymi firmom godnym zaufania i profesjonalnym. Jeśli chodzi o opinie na temat firmy, większość z nich jest pozytywna – pracownicy chwalą atmosferę w pracy i dobre warunki.

Zarówno firma Duda Transport, jak i Orange Logistics oferuje transport ładunków w kraju i zagranicą. W przypadku Orange Logistics rodzaj ładunku nie ma znaczenia, a w przypadku Duda Transport jest to zazwyczaj towar ważący około 24 ton. Firma Duda Transport zdobyła uznanie i referencje swoich współpracowników, z kolei dokonania Orange Logistics zostały zauważone przez branżę. Każda z firm zatrudnia licznych kierowców oraz spedytorów i pracowników biurowych, dając pracę dziesiątkom osób. Ciekawym szczegółem w pracy firmy Duda Transport jest dbanie o wykorzystywanie jak najmniej szkodliwego paliwa w samochodach przewożących, a Orange Logistics pozwala klientom na monitorowanie ich transportu, a więc każda z firm wyróżnia się na tle innych.