Wynajem auta na lotnisku

Zaczynając lub kończąc wakacyjną podróż na lotnisko zawsze pojawia się ten sam problem – jak przetransportować się w miejsce docelowe. Oczywiście możemy skorzystać z dodatkowej komunikacji z portu lotniczego, jednak gdy podróżujemy grupą lub mamy duży, ciężki bagaż, wygodniej jest wziąć sprawy w swoje ręce i wynająć auto. Wypożyczalnie samochodów znajdują się z bezpośredniej bliskości lotniska, możemy też skorzystać z usług innych firm, które podstawiają samochody na pobliski parking.

Oferta samochodów na lotnisku

Warto jeszcze przed podróżą zapoznać się z warunkami i ofertą wypożyczania aut zarówno w kraju, jak i za granicą. Czasem lepiej skorzystać z usług lokalnej wypożyczalni, która podstawi wynajęte auto do wybranego przez nas miejsca, a nie korzystać z reklamujących się na hali przylotów firm. Często wypożyczenie auta od ręki będzie o wiele bardziej kosztowne z racji dużej jednorazowej wpłaty. Z drugiej strony niektóre przylotniskowe wypożyczalnie mają program bardzo ciekawych i atrakcyjnych promocji.

Planując wycieczkę miejmy także na uwadze czas. Niektóre przedsiębiorstwa reklamujące się w terminalach lotniczych mają swoje placówki oddalone o kilka kilometrów i trzeba do nich dojechać osobną komunikacją. Zwykle są to darmowe autobusy jednak przejazd i wypożyczenie może zająć kilka godzin, które moglibyśmy przeznaczyć już na zwiedzanie nowego miejsca w przypadku, gdy na przy lotniskowym parkingu czekałoby zarezerwowane przez nas wcześniej auto.

wynajęty samochód

Opłacalność wynajmu samochodu

Wypożyczenie auta jest opłacalne gdy podróżujemy w 3-4 osoby. Koszty rozkładają się wtedy na uczestników podróży i tym sposobem pozwalają oszczędzić. Koszt wypożyczenia auta za granicą rozpoczyna się od 30 zł na dobę, więc jeśli planujemy szybki, weekendowy wyjazd ze znajomym, kiedy to chcemy zwiedzić różne miasta oraz podróżować po okolicy jest to świetny wybór. Możliwe, że koszt będzie odrobinę większy w porównaniu do biletów komunikacji publicznej, jednak niezaprzeczalnie podróż będzie o wiele bardziej wygodna. Nie będziemy uzależnieni od rozkładów jazdy oraz podróży na poszczególne przystanki. Bez problemu dostaniemy się z jednego do kolejnego miejsca.

Bardzo ważne, aby przed wycieczką zapoznać się z przepisami drogowymi obowiązującymi w danym kraju. Limity prędkości, obowiązkowe wyposażenie pojazdu w kamizelki odblaskowe czy gaśnice, korzystanie ze świateł oraz warunki przewożenia dzieci mogą znacznie się różnić poza granicami naszego kraju.

Kwestia nawyków i przyzwyczajeń

Ponadto mierzmy siły na zamiary, w krajach zwłaszcza południowej Europy kultura jeżdżenia autem jest całkiem inna. Wyprzedzanie bez świateł lub brawurowa jazda jest na porządku dziennym i jedynie doświadczeni kierowcy mogą poradzić sobie z panującymi warunkami. Przed wyborem środków komunikacji podczas podróży zapoznajmy się ze wszystkimi wadami i zaletami poszczególnych z nich. Czasem wypożyczenie auta już na lotnisku będzie świetnym rozwiązaniem, czasem lepiej najpierw zaobserwować styl jazdy kierowców w danym kraju, aby uniknąć kolizji spowodowanej brakiem doświadczenia już na pierwszych metrach podróży. Ważne, aby wyjazd był nie tylko ciekawy i relaksujący, ale również bezpieczny.